botanicare
ככה בוחרים בן זוג (זוגיות) שקדיה לי קנר 22.2.09 PDF Print דואר אלקטרוני

אני לא יודעת מה איתכן, אבל כבר בגיל 12 התחלתי לחלום על האביר על הסוס הלבן שיבוא ויגאל אותי מיסוריי. הייתי מבלה שעות של בהייה בתקרה ומחשבות על מתי הוא יבוא כבר ואיך הוא יהיה מושלם, וניסע לנו ביחד על עבר השקיעה... חלפו השנים והרומניטקנית שבי לא פסקה לחלום. חבל רק שאז לא ידעתי איך לחלום. לא ידעתי מה לבקש לעצמי והתמקדתי בדברים הלא כל כך חשובים.

למשל - רציתי סוס לבן? קיבלתי אביר שהגיע בסיטרואן לבנה כשהייתי בסה"כ בת 18, ואכן הציל אותי מבית הורי וחשבתי שגם מיסוריי. הוא היה אז חתיך הורס, אבל עם השנים היופי נהרס, ועל הדרך נהרסו עוד כמה דברים... בואו נאמר שאת מיטב שנותיי השקעתי בנישואין לבן אדם הלא נכון עבורי. אפשר לנתח ולחפור בזה שעות על גבי שעות, ותאמינו לי שחפרתי מעל ומעבר, אבל זה לא מקדם אותנו לשום מקום.

אם כן, למה אני טורחת לספר לכם את כל זה? כי נשאלת השאלה - לגבי החלומות האלה של גיל 12, שאצלי נמשכים גם 20 שנה לאחר מכן - האם הוא קיים? האם יש כזה דבר גבר אידיאלי, או לצורך העיניין אותו אביר אגדי על הסוס הלבן? ואם כן, איך מזמינים אחד שיתיייצב אצלי על מפתן הדלת? ואם אפשר שגם ישיר איזו סרנדה על הדרך...

אז אני אומרת - וואלה, לא יודעת. אולי קיים, ואולי לא. אבל אם כן, כדאי מאוד ואף מומלץ למצוא דרך טובה יותר לחלום! אני רוצה שיגיע אלי הפעם הגבר הנכון ולא עוד חיקוי עלוב מהשוק הבדואי.
שמעתי פעם תיאוריה שאומרת שאפשר להזמין כל דבר בחיים בתנאי שמדייקים בהזמנה. היקום זה כמו ה-GPS הפרטי שלנו. הכניסו פנימה את היעד באופן מדויק, דעו לעקוב אחר ההוראות, ואז בודאות תגיעו למטרה! נשמע מבטיח, נכון? על זה נאמר - שווה לנסות!

כמו בכל מכשיר GPS חשוב לקרוא את הוראות היצרן לפני השימוש. כן, גם את האותיות הקטנות... שם כתוב: "שים לב! אין להכניס ל-GPS זה שני יעדים סותרים. במקרה כזה המערכת תיתן הוראות שגויות. אין היצרן אחראי לתוצאות."
זה אכן נשמע מאוד הגיוני. אם כן, למה יש לרובינו נטיה להרוס לעצמנו את המטרות והיעדים בצורה כזאת כל כך הרבה פעמים???

קרה לכן פעם שחיפשתן דירת 3 חדרים עם תקציב של לא יותר מ-700$, ולבסוף מצאתן את עצמכן מתזזות לראות דירת 4 חדרים ב-1000$, רק כי יש בה ג'קוזי? ורק כי אולי בעל הבית ירד במחיר? ורק כי אולי במקרה הדולר פתאום ירד באופן דרסטי... למה אנחנו עושות את זה לעצמנו? הרי אנחנו יודעות מראש שזה לא עונה על הקריטריונים שהגדרנו לעצמנו אבל נלך לראות בכל זאת, סתם בשביל הקטע. אחר כך אנחנו מוצאות את עצמנו מותשות מחיפושי דירות ולא מבינות למה...

ובכן, גם כשמדובר בחיפושים אחר בן או בת זוג הסיפור מאוד דומה. צריך להיות מאוד ממוקדים ולהגדיר לעצמנו קודם כל מה בדיוק אנחנו מחפשים. לא להתבייש! לקחת דף ועט ולהגדיר הכל. אל דאגה, הנייר לא יגלה את סודותיכם ומשאלות ליבכם הכמוסים ביותר. כשאני אומרת הכל, אני מתכוונת להכל - החל מתכונות חיצוניות שחשובות לכם, כמו מבנה גוף, גובה, צבע עיניים, צבע שיער וכו', ועד לתכונות אופי שמהותיות עבורכן, כמו חוש הומור, אינטיליגנציה, יכולת בישול, אהבה לילדים ועוד, ואפילו תכונות סביבתיות, כמו יציבות כלכלית, איזור מגורים, שאיפות בחיים. בקיצור - לא חסר! תהיו יצירתיות! תשבו ותחשבו עם עצמכן מה באמת מהותי עבורכן. ולא כי זה מהותי עבור מישהו אחר שאתם מכירות.

אחרי שהשקענו וכתבנו, נותר רק להשאר נאמנים למה שהגדרנו. אם את רוצה מישהו מטר שמונים ומעלה, אין טעם בכלל לצאת או להפגש עם מישהו שאומר שהוא מטר שבעים, וכשאת מגיעה לפגישה מסתבר שזה מטר שבעים על פלטפורמות בלבד... חבל לבזבז את הזמן והכוחות על מועמדים לא רלוונטיים. אם למשל את מהירת מחשבה ודיבור והמועמד הנוכחי מגיב ומתנהל נורא נורא ל א א ט ט ט.... דפדפי דף! את תשתגעי אחרי יומיים איתו... חוש קצב דומה אצל שני בני הזוג הוא אלמנט מאוד משמעותי ביצירת זוגיות ארוכת טווח.

כמובן שגם להיות בררנים מידי עלול להיות מעט מסוכן. לכן חשוב להגדיר מראש מהם הקווים האדומים - על מה בשום פנים ואופן לא מתפשרים, ועל מה כן אפשר לגשר ולהתפשר. כי יש דברים שיכולים להיווצר עם הזמן, ויש דברים אחרים שלא. אז כדאי שיהיו שם מלכתחילה.

אחרי שישבנו, וחשבנו, והגדרנו, וכתבנו, נותר לנו רק לקוות שהגבר האידיאלי שלנו אכן קיים אי שם מחפש אותנו גם. ואם כן, אחרי כל זה, חסר לו שהוא לא מגיע ממש ממש מהר.
30 שניות היית פה!

שקדיה לי קנר
אשמח לשמוע תגובות לכתבה. אנא כיתבו לי.
shkediya@gmail.com

תגובות
חיפוש
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."