botanicare
"כשאני איתך אני כמו דג" PDF Print דואר אלקטרוני

מה הקטע הזה של להתאהב? שקדיה לי קנר 

בשבילי זה עלול להיות מאוד מסוכן. אני כבר מאוד זהירה בתחום הזה, מניסיון קודם. אבל כמה שנזהרתי ונזהרתי, זה שוב קרה לי! איך עשיתי את זה לעצמי?

אני מוצאת את עצמי בימים האחרונים מתלהבת ונלהבת לגבי בחור מאוד ספציפי וחמוד, ורוצה לצרוח בכל פינת רחוב שאני מאוהבת עד מעל לראש. וכמו בחורה טיפוסית אף מספרת על כך לכל חברותיי בהתלהבות בלתי נשלטת. כל פיסת תשומת לב ממנו יכולה לשתק אותי ו/או לגרום לי לאושר גדול, עד שאני נראית ממש מפגרת... חיוך אחד ממנו במסדרון ונהיה לי חם... אז השאלה המתבקשת היא – מה הבעיה בעצם?

"תהני, תהיי מאוהבת, זה הכי כיף בעולם!" אומר קול אחד בראשי, כולו מאושר ומפרגן. אבל אז מתחיל הקול השני, הקול הקצת פחות שפוי, הקול המלא פחדים:

"תפסיקי עם זה תיכף ומיד! להתאהב זה מפחיד!!! הכי מפחיד שיש!"

הקול השני הזה פשוט מסתמך על יותר מידי טעיות מן העבר –  הוא זוכר שמה שהתחיל מהתלהבות והתאהבות לרוב נגמר בלב שבור. או פשוט באכזבה.

ככה זה בנות המין היפה והחזק – אנחנו בונות בונות בונות מגדלים באוויר. קומדיה רומנטית שלמה רצה אצלנו בראש. אולי רק הפעם זה יהיה ככה גם במציאות? אנחנו כולה צריכות פעם אחת כזאת שבאמת תחזיק מעמד. שלא נתבאס עליו שהוא לא מחזר אחרינו, או יותר גרוע – לא רוצה אותנו! שלא נמות משיעמום בדייט איתו. אפשר שרק הפעם הוא לא יתגלה כקמצן כרוני, או כביקורתי? אפשר שהוא יחמיא לי ויתכוון לכך באמת? ולא רק כטריק כדי להגיע איתי למיטה? הלוואי שהפעם הוא יתגלה כנשמה טהורה.

אלו הקולות שרצים לי בראש. את רובם אני משתדלת להשתיק, כי אני יודעת שאלו רק הפחדים מדברים. אני בעד להיות גורם על חיי, ולא תוצאה. לכן החלטתי הפעם ליישם את העיקרון הזה גם בתחום הההתאהבות הזאת. הרי דיברתי כבר בעבר על ליישם נוסחאות שעובדות מתחומים אחרים גם על התחום המבלבל הזה, נכון?

גם כשזה מגיע לגברים מומלץ לעשות שיעורי בית – אם יש לכם מכרים משותפים, פשוט תשאלו עליו! תחקרו, תבדקו ותדעו כל מה שאפשר לדעת על הבחור. כמו שאם הייתם הולכים לראות דירה להשכרה הייתם רוצים לדעת הכל על השכונה, על בעל הבית ועוד. אותו דבר פה. כמה שיותר נתונים על הבחור יקלו עליכם את משימת הסינון הרבה לפני שטורחים להגיע למצב של התאהבות.  למשל, על מערכות יחסים קודמות שלו, על סיבת הפרידה, על מה הוא עושה בחיים, מהן השאיפות שלו בחיים ועוד. ברור שאם אין לכם את מי לשאול, אז תאלצו במוקדם או במאוחר לשאול אותו בעצמכן.

אז עכשיו, כשיש לנו נתונים, ואנחנו שבעות רצון מהם, אפשר לעבור לשלב הבא – לשבת עם עצמנו ולבדוק אם הבחור אכן עונה על הקריטריונים שהגדרנו לעצמנו כבן זוג אידיאלי. למשל, בוא נאמר שהגדרתי לעצמי שאני רוצה מישהו עם עיניים כחולות, שיער שופע, מטר שמונים, שנון ואינטילגנטי. אם יתחיל לחזר אחרי מישהו נמוך ממני, עם קרחת ועיניים כהות, רוב הסיכויים שלא אבזבז עליו את הזמן (עם כל השטחיות שבדבר). למה? כי כבר הספקתי להכיר את עצמי ולדעת מה ממש חשוב לי לאורך זמן ומה פחות. 

אבל אם יבוא מישהו חמוד בטירוף, שעונה על כל הקריטריונים, מלבד הגובה. אם הוא רק מטר שבעים ולא מטר שמונים כמו שרציתי, והוא עושה לי את זה, אז אפשר לעבור לשלב הבא עם החלטה ברורה שאני מתפשרת על הגובה.

עכשיו כל מה שנותר זה למשוך את תשומת ליבו בדרכים עדינות, כי למרות שאנחנו כבר בשנות האלפיים, כדאי לתת לבחור להנות מהצל של הספק שהוא זה שיזם. בנות, בואו ניתן להם להתחיל איתנו. מה יש.... מגיע לנו שיחזרו אחרינו, לא? אז איך מושכים את תשומת ליבו? במיוחד אם מדובר בבחור ביישן במיוחד, מומלץ להעביר לו את המסר שיש לו סיכוי טוב לקבל תשובה חיובית. כי אלה שנמנעים מלהתחיל עם בנות, לרוב פשוט לא רוצים להביך את הצד השני ולהסתכן בדחייה.

קודם כל תוודאו שכולם באיזור יודעים שאתן פנויות ומחפשות להכיר מישהו. זה כבר נתון חשוב. אם הוא פנוי יש סיכוי טוב שהנתון הזה יגיע גם אליו במהרה. ישראלים זה עם שאוהב לדבר ועוד יותר אוהב לשדך בין הפנויים לפנויות. אז פשוט תתקשרו על זה עם מי שאפשר, כדי שאם הוא יתחיל לרחרח לגביכן, כדאי שינתנו לו הנתונים הנכונים. והכי חשוב – כל פעם שאתן רואות אותו פשוט תחייכו אליו ותהיו עצמיכן!

נסיים עם ציטוט מהשיר של טיפקס ושרית חדד –

"לא יודעת מה קורה לי,

המילים מתבלבלות לי,

כשאני איתך אני כמו דג!

לא יודעת מה קורה לי,

אני רועדת חם לי קר לי,

כשאני איתך אני כמו דג!"

אשמח לשמוע תגובות מכם. אנא כיתבו לי!

שקדיה לי קנר, יועצת רוחנית בנושאי זוגיות, הריון ולידה.

shkediya@gmail.com

תגובות
חיפוש
האינסטינק הוא מחוג המצפן
אורי (93.173.118.xxx) 2009-05-01 00:28:32

הי שקדיה,
לסיכוי טוב יותר של קשר זוגי
(שבלעדיו הרי אי אפשר), אני ממליץ להשאיר את
ה"החלטות" אם וכיצד להתקדם
לאינטואיציה.
אנו קולטים כל כך הרבה מעבר
לנתפש, שהחלטה "הגיונית" היא שטחית
ומטעה...
לכי אחרי הלב, כל שאר ההתלבטויות כבר
מובאות בחשבון גם מבלי לקבוע עמדה על בן זוג
"דלפון", "נמוך", "מה יגידו"
וכדומה...
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."