botanicare
שיער אחר ב"יום ללא עישון" PDF Print דואר אלקטרוני

לרגל היום הבינלאומי ללא עישון שיחול ב- 31 במאי, קיבץ הפיאן ומומחה לתוספות השיער אלי כהן חברים ונשות שואו-ביז, שנרתמו כולם בהתנדבות מלאה לקמפיין מודעות למתן פתרונות שיער לחולות שאיבדו שיערן במחלתן.

 

 

אומרות "לא לעישון!!".

 

החל משנת 1987 מציין ארגון הבריאות העולמי ב-31 במאי "יום ללא עישון". תכליתו של יום זה להציג על סדר היום הציבורי את מגיפת העישון ולהגביר את המודעות למניעת תמותה ותחלואה ממחלות הנגרמות בעקבות עישון טבק.

 

הסיפור של אלי

 

כבר הוכח הקשר הישיר בין מחלות קשות (סרטן הריאה, לוקמיה, "אמפזימה" ועוד) לעישון. כחלק מתופעות הלוואי של תהליך הריפוי, נשים רבות מאבדות את שערן עד להתקרחות מלאה. אלי כהן, מעצב שיער ופאות, מכיר מקרוב מאד את המחיר היקר אותו גובה העישון ההרסני. הוא בעצמו גדל במשפחה בה הוריו היו מעשנים כבדים, אשר הסתבכו במחלות עקב עישון.

כהן, סעד את אביו במלחמה שניהל בסרטן הריאות, מאבק שלבסוף הביס אותו תבוסה סופנית. לאחר מות אביו טיפל גם באימו שחלתה במחלת ריאות כרונית ("אמפיזמה" – בשמה העברי "נפחת") הנגרמת מעישון כבד. מחלה זאת הכריעה גם אותה.

"רק לאחר שאתה קובר שני הורים שנפטרו בשל מחלות קשות הנגרמות מעישון - המאבק בסיגריות הופך למלחמת קודש", אומר כהן. ואכן החיים בצל העישון ההרסני הם שהביאו אותו להתמודד עם האובדן האישי והכאב באופן אחר. כהן בחר להיות לצד הלוחמות השואפות לניצחון וייסד כבר לפני כעשר שנים מספרה ייחודית השוכנת בבי"ח 'איכילוב' ומיועדת לבאות המחלקה האונקולוגית. שם, בהתנדבות מלאה, הוא מתאים להן פיאות, מתחזק את פיאותיהן של החולות באופן קבוע ושוטף ללא תמורה ודואג שיעלה שוב החיוך על פניהן. "לגבי נשים רבות נשירת שיער היא אחת מהתופעות הקשות יותר איתן עליהן להתמודד במאבק נגד מחלת הסרטן", אומר כהן ומוסיף: "שיער הראש נחשב לחלק חשוב בהופעה החיצונית ונשירתו עלולה להשפיע על הדימוי העצמי של האישה ולגרום לרגשות עזים כמו כעס ודיכאון. נשירת השיער מהווה גם תזכורת לעובדה שיש את חולה. לעתים קשה להתמודד עם תגובותיהם של אנשים אחרים על אובדן השיער. אחת הדרכים המקובלות להתמודד עם נשירת השיער היא חבישת פיאה או תוספת שיער. הפיאות עשויות משיער טבעי ואפשרויות הבחירה רבות ומגוונות. זו יכולה גם להיות הזדמנות עבור החולות "להגשים חלום" ולבחור בתסרוקת ובצבע שיער שונים, ולשנות תדמית, ואם בכוחי לסייע, לעזור ולהקל, אעשה זאת בשמחה".

 

כצפוי, מעבר לטיפול הקונבנציונאלי בשיער שאבד, אלי מהווה אוזן קשבת למתמודדות הרבות במחלה. "חשוב לי ברמה האישית להעביר לכולם את המסר כי העישון הורג! לאחר מות הוריי בערה בי רוח השליחות לסייע ולהקל ולו במעט במאבקן של נשים שחלו במחלה האיומה ואיבדו את שערן – זה בדמי, זו ממש הפכה אובססיה אישית לעזור לחולות – כל אישה חולה שאני נוגע בראשה מזכירה לי את אמא שלי".

 

הפקת שיער אחר

 

לקראת יום המודעות ללא עישון בחר כהן לפנות לחברות קרובות אשר המודעות לנזקי העישון חשובה גם להן. חני פרי (מלכת המים של ישראל לשנת 1970 ודוגמנית על בשנות ה-70), אתי דודאי (פליטת "מעושרות"), ג'ניפר סנוקל (פליטת "מעושרות" ו-זוג מנצח VIP), מיכל שפירא (זמרת), לילי ריץ' (מחלוצות השפנפנות העבריות שהופיעה על גיליון פלייבוי) פז אגמון (משתתפת הסדרה (TLV 4 והשחקנית עידית נוידרפר התגייסו באהבה ובהתנדבות מלאה לקמפיין מודעות שתכליתו להציג מראה נשי שופע שיער ולהפיח תקווה בחולות המתמודדות עם איבוד שיערן במהלך הטיפולים הקשים. הקונספט: נקי, צח, לבן ואוורירי אל מול הפיח העשן האפור, המזוהם והמחניק של תוצר הסיגריות והטבק. כל המשתתפות בהפקה לבושות לבן, יושבות בספות לבנות רכות וניחוחות אוחזות בידיהן תמונה המציגה את מראה שיערן טרם הוספת נפח והענקת מראה צפוף וסמיך של שיער שופע במראה בריא, כמי שמעודדות את החולות שאיבדו שיערן לא לוותר בשום אופן על מראה מוקפד שיאפשר להן לחוש נוחות עם עצמן.

 

אלי כהן מעניק מדי שבוע בימי שני ורביעי, בין השעות 09:00-12:00 במרכז לפתרונות שיער במחלקה האונקולוגית של בית החולים 'איכילוב' טיפול וסידור לפיאות "רפואיות" בחינם!. למעוניינות בייעוץ והתאמת פיאה: 03-7513138


תגובות
חיפוש
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."