botanicare
תמורות קיצוניות מיוני עד אוגוסט 2010 /פרננדז PDF Print דואר אלקטרוני

ברצוני להתמקד במיוחד על מה שקורה ועתיד לקרות בימים ובשבועות הקרובים, מיוני עד אוגוסט 2010.

 במבט לאחור, ברור ש- 2010 מתנהלת בהתאם לתחזיות- אירועים טבעיים וחברתיים-מדיניים דרמטיים במיוחד התרחשו במהלך ששת החודשים האחרונים אשר השפיעו על הלך הרוח הקיבוצי בדרכים שונות- מרעידת האדמה בהאיטי להתפרצות הר הגעש באיסלנד, וכעת דליפת הנפט ההרסנית, הבלתי ניתנת לעצירה לכאורה, במפרץ מכסיקו. בחזית החברתית- מדינית, ההתרסקות הכלכלית ביוון והתסיסה הגוברת בתאילנד, בקירגיסטאן ובמזרח התיכון, בין השאר, משקפים את המתח המהותי ההולך ונוצר.
ככל שמתעצמים מצבי המשבר מתחזקים גם הניסיונות למצוא פתרונות. לרוע המזל אנו לומדים בדרך הקשה, אך ברור שמצבי החרום העכשוויים יוצרים מודעות ציבורית גדולה מאי פעם לבעיות גלובליות, לשחיתות תאגידית ולהכרח לנהל אורח חיים בריא יותר ברמה האישית - משברים אכן יוצרים מודעות. קיימות פחות אפשרויות בחירה משום שכל צעד לא נכון עלול לגרום להשלכות גדולות יותר במובן האישי והקיבוצי- יש פחות מרחב טעייה, דבר המאלץ אותנו ללמוד מהר יותר. במובן האסטרולוגי, ההכרח לפעול במתאם לסטנדרטים גבוהים יותר בגלל האיום בהשלכות מיידיות מתייחס למעבר של פלוטו אל מזל גדי.

ליקוי הירח-שהיה ב- 26 ביוני 2010
ליקוי הירח שהיה ביוני 26 משפיע עלינו כבר גם עשרה ימים אחרי.  עוצמת האירוע נובעת מההערכות השמש והירח אל מול פלוטו, במזלות סרטן (השמש) וגדי (ירח- פלוטו). בנוסף לכך יצר הליקוי זווית מהודקת של 90 מעלות עם יופיטר ואוראנוס במזל טלה, מה שמוסיף משנה תוקף לאירוע זה החזק כשלעצמו.
 ליקויים יכולים לגרום למציאת פתרונות ולהשראה מופלאה כמו גם לזעזועים פוטנציאליים. היות וזוהי תקופה כה מכרעת  כדאי להתמקד בתפילה, במדיטציה ובהתכוונות, משום ששערים נפתחים כעת. זרימת האנרגיה הייתה חזקה והביאה עימה אפשרות של חורבן, אך גם אפשרות של פריצות דרך חדשות לחלוטין וגילויים מפתיעים להם ציפו זמן רב. כדאי לזכור שליקויים מפעילים את הרגשות בעוצמה, כך שעלינו להיות מודעים לכוונותינו משום שדרך הרגשות אנו חווים את המציאות.

 
כפי שכתבתי ברשימתי הקודמת, זהו איננו הזמן לחפש בטחון בעולם החומרי בגלל העדרה המוחלט של יציבות. בטחון יימצא בתנועה פיזית ויצירתיות או דרך חיבור רוחני. רעיונות ומבנים נמצאים בעיצומו של שינוי ועלינו לכבד את התהליך. התנגדות לשינוי עלולה להביא עימה מכשול. בזמנים של אי- יציבות קיימת נטייה לשמרנות, אך כאן הפתרון הינו בלקיחת סיכונים באופן מודע, ולא בהמתנה לגל שיחלוף.
מגמות חזקות אלו הופכות את מציאותם של נזקים ומשברים לבלתי נמנעים במידה מסוימת. נראה, איפה, ביטויים חוזרים ונשנים של גינוי, כעס ופחד הנובעים מן הצורך לקדם שינוי. עם זאת, גם אם נרשה לעצמנו את מותרות ההאשמה, עלינו להבין שהכול נמצאים בתוך אותו מאבק ושמשחקי האשמות הדדיים רק גורמים להרעת המצב- אין דבר קל יותר מאשר ליפול לתוך צדקנות עצמית. ברור שאם רצוננו בשינוי עלינו להפעיל הבחנה ושיפוט, אך בו זמנית עלינו להבין שאיש אינו מוגן מטעויות או משחיתות מוסרית וכי גם אנחנו יכולים להפוך לפושע התורן הבא באותה קלות. אנו רואים אי שקט נפיץ בנוסף לתסכול המתדלק את הכעס, אך במקום לחפש על מי לפרוק את זעמנו מוטב שנשתמש באנרגיה זו לפעולה. אני נמצא כרגע בישראל ויכול להעיד ממקור ראשון על הפיתוי המתמיד ליפול במלכודת הרטוריקה של ה 'טובים' נגד ה'רעים' - כל צד מחזיק בטיעוניו ובהצדקותיו באופן מוחלט והתוצאה היא רק סבל נוסף.
אם רצוננו בשינוי אמיתי, עלינו להמחיש אותו ולהוות מקור להשראה. הטחת האשמות בחברת הנפט הבריטית, במדינאים או בגזע האנושי כולו כאילו הם הגורם לבעיותינו הנוכחיות, משרתת בעיקר את הצורך שלנו להשתחרר מלחצים. המפתח לשיפור עצמי הוא התייחסות סובלנית אל הטעויות שלנו והלימוד מהן: אנו חברת הנפט הבריטית,אנו עופות המים, אנו המחבלים, אנו התאגידים רודפי הבצע ואנו האדמה הסובלת- בואו נבין זאת ונתעלה מעל עצמנו כדי לגרום להתקדמות אמיתית. כאבנו עצום אך לעיתים קרובות אנו משתמשים בו כדי להצדיק את התוקפנות שלנו, אותה אנו מסתירים מאחורי סיבות והצדקות המלאות בצדקנות עצמית. האם אפשר להביא לשיפור אמיתי בדרך זו?

אוראנוס ויופיטר בטלה- יוני 2010


אוראנוס ויופיטר נכנסו למזל טלה וישהו שם 3 חודשים, ויחזרו אליו שוב בשנה הבאה ב- 2011.
מזל טלה מייצג את המאמץ לפרוץ- בדיוק כמו התינוק המוצא את דרכו החוצה דרך תעלת הלידה. הוא מייצג כוח, פעולה לקראת שינוי ויצירתיות. אין צורך לומר ששני כוכבי לכת אלו במעברם בטלה גורמים לאי שקט רב משום שהתשוקה לכוון חדש מורגשת חזקה מתמיד. האם חשתם בצורך להמציא את עצמכם מחדש או לצאת ביוזמה חדשה? אם כן, אתם מחוברים למה שקורה... עם זאת, הדחף האבולוציוני כאן הוא ללמוד כיצד לפעול בצורה נכונה ולא סתם להתפרץ קדימה. אוראנוס הוא הכוכב המייצג את השכל הגבוה, את העצמי המודע, את הפרספקטיבה הרחבה יותר; במזל טלה הוא קורא לנו להתבונן בדרך בה אנו פועלים ותובע מאיתנו התקדמות דרך פעולה מודעת. במילים אחרות, איננו יכולים סתם לחזור על אותן תבניות בדרכים אחרות- נדרשים גישה ואופן פעולה חדשים לגמרי. במידה מסוימת אוראנוס בטלה מייצג את הצורך לחבר את החייתיות עם השליטה - את צ'אקרת השורש ואת העין השלישית- שלוב הדחפים עם מודעות גבוהה. אם לא נפעל מתוך מודעות אנו יכולים לצפות למצב רוח לא יציב, לתגובות בלתי שקולות, לבזבוז אנרגיה ולכישלון.
"התבונן באלימות שלך עצמך; השתחרר מצדקנותך העצמית כך שתזכה בבהירות אמיתית לגבי דרך פעולתך- ואז פעל במדויק ובנחישות". זהו להבנתי המסר המרכזי של אוראנוס בטלה.

אני חושב שהמסר הברור הוא שאנו נמצאים בזמן של תמורות מואצות. כתוצאה מכך ישנו בלבול רב, אי שקט וחוסר בטחון, בנוסף לחוסר סבלנות המלווה את הציפייה לטרנספורמציה. הדרך להבין את הדברים ולנצל אותם לטובתנו מתחילה בהזדהות, בתחושת גורל משותפת ובבנייתן של מערכות תמיכה- עלינו להיות שם אחד בשביל השני... זה החשוב ביותר. התעמתו, אך חפשו הבנה; הוקיעו, אך אל תפטרו את עצמכם ממבחן; שנו, אך אל תצפו לשלמות. הישארו יציבים, אמיתיים וממוקדים בליבכם, אך הכי חשוב, אל תתייחסו אל עצמכם ברצינות רבה כל כך. עם ענווה אמיתית מגיעה הדרכה אמיתית; ואז אין גבול לכוח הגילוי.

באהבה ובהכרת תודה
מוריס פרננדז

 


תגובות
חיפוש
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."