botanicare
משנה צבע, מששנה אנרגיה... 23.4.09 PDF Print דואר אלקטרוני

"הפנג שווי" הגיע גם לעולם הטיפוח. מסתבר שאת הצבע של השיער עדיף לבחור לפי האישיות, ושינוי הצבע גורם לשינוי צ'י - (אנרגיה)

פנג שווי אינו עוסק בקסמים, באמונות תפלות או בדת. מדובר באנרגיה (צ'י) ובהשפעתה על כל דבר אפשרי בחיינו. אותה אנרגית צ'י זורמת בגופנו ובחיינו בכל זמן אפשרי, בכל יום ובכל מצב. לפי הפנג שווי, כל העולם מתחלק לחמישה סוגי אנרגיות, או 5 אלמנטים (יסודות) עיקריים - אש, אדמה, מתכת, מים ועץ. בתחום היופי והטיפוח, הכוונה בפנג שווי היא ליסודות היופי, אשר עוסקים בהבנה ושיפור האנרגיה הקיימת שלך בעזרת יישום אותם חמישה יסודות אפילו בשיער שלך.

כמו הפנג שווי, גם צבע השיער הוא תורה שלמה. כשאתן מסתכלות סביבכן, קשה לאתר נשים שנשארות נאמנות לצבע השיער האמיתי שלהן לאורך זמן. צבע השיער הוא אחת הדרכים הכי קלות לשנות את הלוק, לעשות מהפך, ולהצהיר על האישיות שלך. לכן, לבחור את הצבע שהכי יתאים לכן לפנים זאת אמנות בפני עצמה ואם אפשר לעשות זאת בצורה בריאה יותר וחיובית יותר, מה טוב.

"לכל גון עור יש את הפתרון בפלטת צבעי השיער. המטרה היא להתאים את הגוון הנכון לגוון העור הטבעי ואפילו לאישיות שלך", אומר רוני פרנקל, מעצב שיער לשוורצקופף.

חמשת היסודות, כפי שנאמר, הם אש, אדמה, מתכת, מים ועץ. לכל אחד תכונות ייחודיות ומשמעות שונה. כל אחד מהיסודות מזוהה עם קבוצת צבעים שונה. פרסנו כאן לפניכן את כל קשת הצבעים ואת המשמעות של כל חמשת הקבוצות במטרה לנסות להתאים לך את צבע השיער המתאים ביותר.

נשמע מגוחך? אולי, אבל מי יודע, אומרים שהפתרון לבעיה מתחיל בראש, אולי הכוונה היא לצבע השיער...

מתחילים בסגול כהה ומקנחים באדום - אש
אישה המזוהה עם אלמנט האש, אשר בד"כ מתבטא בגוונים של סגול כהה ועד אדום, נחשבת לכריזמטית ובעלת אנרגיה יוצאת מן הכלל. נשים מסוג זה תמיד עומדות במרכז העניינים ולפעמים קשה מאוד לשלוט בהן. כמו אש בשדה קוצים, קשה מאוד להרגיע אותן ולעצור אותם מלעשות את שעל רוחן.

"גוונים אדומים-ג'ינג'יים אינם מתאימים לנשים בעלות עור בהיר. צבע עז שכזה יבליט את האדמדמות בפנים ולכן אמליץ להן להשתמש בגוונים קרים ולא חמים כמו גוון הבלונד לדוגמא" מסביר פרנקל. אנג'לה טטרו, מעצבת שיער לשוורצקופף, מאמינה שהאדום חוזר ובגדול: "הגוון האדום זועק, בולט וצעקני, וככזה אינו מאפשר לצופה להישאר אדיש". בתרבות הסינית, אדום הוא צבע של מזל טוב ונוכחות רבה. ללא ספק הצבע האדום מושך את תשומת לבם של אנשים, והפיגמנט יוצר נוכחות רבת עצמה בשימוש על השיער.

מכתום, דרך צהוב ועד חום - אדמה
אישה המזוהה עם אלמנט האדמה משדרת שלווה ודאגה אמיתית כלפי הזולת, "אמא אדמה". הצבעים המזוהים עם אלמנט זה נעים בעיקר בין החום הכהה, הכתום הבהיר ואפילו צהוב. טבעו של כדור הארץ הוא להגן על החיים. קל מאוד לנצל נשים המזוהות עם אלמנט האדמה בגלל טבען הבסיסי לסמוך על הסביבה. הן מעט נאיביות, מאוד ותרניות ובכל הקשור במערכות יחסים הן טוטאליות.
"הבלונד שייך לאחת מקבוצות הקצה של תורת הצבע, והוא מאוד דומיננטי" מסביר אבי מלכה, מעצב שיער לשוורצקופף. "בלונד, לדוגמא, הינו גוון ממשפחת החומים, ועם אלמנטים של סגלגלות שישברו את הגוון הצהוב, הוא יתאים לבנות עם גוון עור צהבהב, הלא הוא גוון העור הפופולרי בישראל".

מאפור ועד לבן - מתכת
נשים המזוהות עם אלמנט המתכת מעדיפות עובדות פשוטות מאשר תיאוריות או הסברים. הן בעלות משמעת גבוהה וערכים מברזל, מה שיכול להיות נכס או חסרון, תלוי בדיבוק שלהן. נשים מסוג זה, המזוהות בעיקר עם צבעי האפור והלבן, יכולות למקד את תשומת הלב שלהן בצורה אבסולוטית ולהשלים כל משימה. השיער האפור והלבן אצל נשים זוכה לאחרונה להכשר אופנתי. מגזין האופנה היוקרתי "אלור" הקדיש לו גיליון נושא ובקטלוגים של בתי אופנה רבים הדוגמניות שנבחרו הן דווקא נשים אפורות שיער בעלות מראה בוגר. "אי אפשר להתעלם מהזווית הפמיניסטית המשחררת של המראה החדש, נשים עצמאיות, הבטוחות בעצמן ובמראן החיצוני, נשים אשר מעדיפות להתחבר אל צבע הבסיס שלהן והרבה פחות להמירו לצבע אחר" מסביר יורם רחמנוב, מדריך ראשי בשוורצקופף.

משחור, דרך כחול כהה ועד כחול עמוק - מים
נשים המזוהות עם אלמנט המים נוטות להיות מאוזנות ביחס לסביבה. הן מוצאות עניין בעיקר בגוונים השחורים והכחולים המאפיינים את האוקיינוסים הגדולים בעולמנו. הן תמיד יחפשו דרכים להשתפר ויודעות להקשיב לזולת, לרדת לעומק הבעיה. לנשים מסוג זה, חשוב תמיד להישאר מאוזנות, בדיוק כמו שיותר מדי או מעט מדי מים יכולים להיות הרסניים.
"בגדול, אנחנו בנות ישראל הן ברונטיות. באופן טבעי השחור יכול להיראות טוב אם את מאוד לבנה. שיער ארוך ושחור הולם בעיקר נשים צעירות מפני שהוא יוצר מראה מאוד בוגר ומתוחכם" אומר רפי חובב, מעצב שיער לשוורצקופף.

ירוק עד חום כהה - עץ
נשים המזוהות עם אלמנט העץ ידועות ביצר ההרפתקני והחברתי שלהן. הן מזוהות לרוב עם צבעים ירוקים ובעיקר חומים. הן מאוד תחרותיות כלפי הסביבה וקנאיות בכל הקשור בהישגיהן. הן תמיד ישאפו להיות מספר אחת, יציבו רף גבוה בכל הזדמנות אך למרות כל זה, תמיד ייתפסו כחברות הכי טובות, נשים שכיף לאהוב.
עופר אסולין, מעצב שיער לשוורצקופף, טוען כי "צביעת השיער בגווני שוקולד, אגוז, שקד וערמוני מומלצת במיוחד מפני שהחום נחשב לגוון סולידי ונקי, היוצר אחידות עם עומק תוך שמירה על קלילות והרמוניה בשיער. הצבע החום הכהה הנקי, או כזה בשילוב גוונים עדינים, יעניק מסגרת נאה לבעלות עור כהה. שיער כהה משתלב בהרמוניה עם עיניים כהות ומעניק דגש מיוחד לעיניים בהירות".


אז לאחר שהתחברת לאחד האלמנטים, ואת יודעת מה מאפיין אותך, ולאיזה צבע קל לך יותר להתחבר, איזה טיפוס את, אולי הגיע הזמן לשקול מהפך ויזואלי, מי יודע, לא רק משנה מקום משנה מזל, אולי הפתרון לשינוי המזל טמון בשינוי צבע השיער...

 

 

 


תגובות
חיפוש
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."