botanicare
הפרויקט של ניר לזר/ חיה גולן/אוקטובר 2009 PDF Print דואר אלקטרוני

בימים אלה הגשים שדר "רדיו דרום" (רדיו אקטיבי) ודי ג'יי, ניר לזר, חלום, והוציא את מה שהוא משוכנע שיהפוך ללהיט ענק - סינגל מקורי ראשון שבו נוטלים חלק, בין היתר, הכושים העבריים. השיר, we like music הושמע לראשונה ב"רדיו דרום", בחול המועד סוכות, בתוכניתו של דידי הררי, והוא יישלח ליתר התחנות בעוד כשבועיים.  http://www.youtube.com/watch?v=6bDSFtQqbGQ

מאת חיה גולן

בחודשים האחרונים שבהן גמלה בליבו ההחלטה ללכת על הפקת הסינגל, כמעט ולא ראו או שמעו אותו. לזר נטל חופשה מהרדיו, כיבה טלפונים, הפחית ממשקלו "כי לא היה לי זמן לאכול", והוא גם הספיק לשבור את היד, דבר שלא הפריע לו להיות שקוע אך ורק בהפקת השיר, כשהוא לא חוסך בכסף ומשתמש בנגנים וזמרים שמנגנים "חי". "אני חש שאני מחזיק במשהו מעולה ושאני עומד להביא לאוויר העולם את הדבר הכי טוב שאליו פיללתי זה זמן רב - להיט שאי אפשר יהיה להיות אדיש אליו. לא מיהרתי להוציא אותו כלהיט אינסטנט, למרות שהוא קליט, אלא הלכתי על הפקה שלמה שנכון לעכשיו ואחרי עבודה מייגעת אני שלם איתה. לא התפשרתי על כלום.

סיימתי את המיקס עם עופר ז'יקובסקי http://www.myspace.com/ob1live) המוכר בשמו האומנותי oforia (יוצר מוסיקת טראנס מהטובים בעולם. ח.ג.) והשיר נשלח לשבדיה למסטרינג. לא חסכתי אגורה, כי רצית את הבסט. יש בשיר הרבה דברים טובים החל מנגינת גיטרות רוק עם תופים שעליהם מתופף חנן בלחסן, המשך בכושים העבריים מדימונה וכלה באפקטים אלקטרוניים - בקיצור סלט שלם, אבל שווה וטעים..." השיר, לדבריו, נכתב לפני כשנתיים ביחד עם חברו, שוקו פאר, ואז הוא אפילו שקל למכור אותו, "אלא שמשהו בכול זאת עצר בעדי ואיזשהו קול פנימי לחש לי לחכות. ואכן, לפני כשלושה חודשים גמלה בליבי ההחלטה ללכת על זה - ובגדול!"

למה אתה מצפה?

" אני רוצה שהשיר יתנגן בכול מקום - ברדיו, במועדונים, בפאבים והחלום הכי גדול שלי זה גם להופיע איתו עם הרכב נגנים גדול ולעשות ממנו ומאוד יצירות שיש לי בקנה - "הפרויקט של ניר לזר". כמו שיש "הפרויקט של עידן רייכל", רק שאצלי הדגש הוא על מוסיקה אלקטרונית".

אתה נשמע בטוח מאוד בהצלחתו

"כמי שנמצא משני צידי המתרס, מצד אחד שדר ודי ג'יי שמכיר את סצנות הלילה והמוסיקה על בוריין, ומצד שני בליין וצרכן מוסיקה, אני יודע שיש לי מוצר טוב ביד. אם השיר לא יתפוס אהיה מופתע, אך יחד עם זה אקבל את זה. אני לא עשיתי את השיר הזה כמוצר אינסטנט, כמי שבא לתת "מכה" אחת וזהו, התכנונים שלי הם לטווח ארוך, ורק עכשיו אני מתחיל את צעדיי בתחום המוסיקה, למרות שאני מתעסק בכך מלפני ארבע שנים כבר ויש לי אולפן קטן בבית שבו הספקתי כבר לעשות לא מעט דברים".
לדברי לזר הוא מצא את ייעודו בחיים: "מוסיקה, מוסיקה ומוסיקה. אני נושם 24 שעות את המוסיקה ובלעדיה אהיה בן אדם עצוב. אני קם בבוקר עם מוסיקה והולך לישון איתה, אבל אוכל את האוכל של אימא.

מה זאת אומרת? אתה עדיין גר עם ההורים?

"לא! אבל האוכל של אימא זה האוכל של אימא..."

חברה יש?

"לא משהו קבוע, אין כל כך הרבה זמן, וגם זו שתהיה חברתי או אשתי תצטרך לקבל אותי כמו שאני ועם מגבלות העיסוק שלי. לא כול אחת מוכנה לאורח חיים כזה, בגלל זה אני מתקשה לקשור קשרים לטווח ארוך".

"אני טיפוס קיצוני"

לזר, לדבריו, רצה להיות די ג'יי כבר מגיל צעיר, וכשלימים שמע שיש ברדיו דרום קורס שדרנים, הוא מיהר להירשם וללמוד, ואחר כך הגיש פיילוט מושקע לתוכנית. אך, רק לאחר שהתגייס לצבא, הוא צורף לרדיו על ידי מנהלת התוכניות, לילך נגיד. בשלב הראשון הוא התבקש לדווח ממסוק, ולא היה מאושר ממנו, "כי אני אוהב אקסטרים, אוהב דברים לא שגרתיים וסיכונים, ושידור ממסוק נראה לי משהו מרגש. לא עבר זמן רב, והוא הצטרף כאחד ממגישי רצועת הצעירים בתוכנית רדיו אקטיבי. לאחר שהתוכנית ירדה לזמן קצר לטובת תוכנית סינדיקציה כלשהי, היא הוחזרה, והפעם בהגשתו ועריכתו. "כשהתחלנו לשדר חמישה ימים בשבוע הצטרפה אליי סיוון דגאוטקר המדהימה וביחד היינו צוות נפלא עד שהיא נסעה לארה"ב, ואז, רז חסון החליף אותה. הזוגיות בינינו לא החזיקה מעמד, כי רז עזב לטובת האקטואליה, ואת מקומו תופס בחודשים האחרונים, חברי, כפיר ולדמן. עושה רושם שאנו שוברים את מעגל השנה. הזוגיות ביני ובין כפיר ולדמן  עובדת, כי הוא בן אדם מדהים, שנון ובעיקר יציב. הוא מצליח לאזן אותי, כי אני טיפוס קיצוני, אין אצלי אפור - הכול שחור או לבן"

אתה סובל מזה?

"למזלי, אני יודע לנתב את זה למקומות חיוביים, אם כי קרו לי גם דברים לא נעימים. בקיצור, לא מומלץ לחיות כך."

הקיצוניות שלך באה לידי ביטוי גם בהופעות הויזואליות שלך

"היו כל מיני תקופות שבהן התחשק לי לצבוע את השיער והזקנקן בצבעים שונים. יש לי נשמה של פנקיסט. בהתחלה היו מעירים לי, אך כשראו שאין טעם הניחו לי. אני עושה מה שבכיף שלי וכול עוד זה אינו מזיק לאיש, זה ענייני בלבד. חוץ מזה חלק מהשואו שלי זה לעשות דברים בלתי צפויים, ואני עושה זאת, כי ככה אני מרגיש באותו רגע. למשל, בפסטיבל הבירה האחרון, שהתקיים ב"מרכז הצעירים" לבשתי חלוק אמבטיה ונשכבתי על הבמה. הקהל התעלף מצחוק. פעם בשידור התקשרתי למוקד 100 של המשטרה והתחלתי לשוחח עם השוטר על המפכ"ל, שיחה הזויה לגמרי".

מה אתה יותר אוהב, להיות די ג'יי או להיות שדר?

"זה כמו לשאול את מי אתה אוהב יותר את אבא או את אימא? אני אוהב את שניהם. אני אוהב וחי מקהל, אוהב לתת שואו, וזה נותן לי את הכיף שבחיים, ומחדיר בי אדרלנין. על כול פנים, אני עושה את מה שאני אוהב ביסודיות, ונותן את כול כולי. בתוכנית ברדיו למרות שאין לי מושג אף פעם איך אני מתחיל אותה, אני דואג לפני כן, להתעדכן במתרחש בארץ ובעולם ועל זה אני מבסס את התוכנית. תוכנית רדיו אקטיבי היא העיתון הרכילותי של מחר".

וניר של פעם הוא לא ניר של עכשיו

"תאריך הולדתי זה ה-23 באוגוסט, אני בין מזל בתולה למזל אריה. אני חושב שמ"בתולה", הפכתי להיות יותר אריה, אני כבר לא ביישן והפסקתי לתת חשיבות מוגזמת למה חושבים עליי, למרות שהנטייה הטבעית שלי היא לרצות את כולם, אלא שעכשיו זה במובן שגורם לי סיפוק, למשל: כשאני די ג'יי אני רוקד יותר מכולם, וכשאני על הבמה שהיא על תקן הבית שלי, אני חש משוחרר להפליא, והאריה שבי בא לידי ביטוי בתחושה שאני שולט באופן מושלם בעניינים. השחרור והחופש שמקבלים אנשים הנוסעים להודו במשך שנתיים, מתקבל אצלי בתוך שתי דקות על הבמה. הבמה והמיקרופון באופן פרדוכסאלי הביאו להגברת בטחוני העצמי, וזה קרה, החל מהרגע שהבנתי שעליי מוטלת האחריות על הצלחת המסיבה או השידור."

זוכר פשלות בשידורים?

"פעם אחת שמתי בטעות ג'ינגל של תחנה אחרת... ופעם פידחתי בכוונה, בשביל הקטע, כשפתחתי מיקרופון בזמן החדשות...."

ומהו הדבר הכי נועז שעשית בחייך?

"עשיתי בנג'י ועוד כול מיני פעילויות אקסטרים, אך יש דברים שעשיתי ולא אספר, כי הדף שאת כותבת עליו עלול להסמיק."

אולי בכול זאת?

"לא יכול לגלות, כי מעורבים בזה הרבה אנשים ומיטה אחת...."

על כול עיסוקיו הרבים של לזר, יש להוסיף גם את עיסוקיו כקופירייטינג וכקריין של רבים מהג'ינגלים של רדיו דרום.

אז מה בכל זאת תרצה להיות כשתהיה גדול?

"אני רוצה להיות ניר לזר, והלוואי ואזכה לעשות תמיד רק דברים שאני אוהב".

תגובות
חיפוש
ניררררררר
מאאאאמיי :] (84.229.215.xxx) 2009-10-11 07:25:38

אחרי כל מה שקראתי פה
אני רוצה להגיד לך שאני
מזהההה מחזיקה ממך!
באיזשהו מקום אני מרגישה
קצת כמוך
חח אבל כמובן שניר לזר יש רק אחד!

אין
כמוך בנאדםםם!
אלמוני (79.176.57.xxx) 2009-10-12 16:38:48

היי,

ניר באמת תותח - אין מה להגיד
השיר כבר
מסתמן כלהיט ענק
תותח
לי (79.180.123.xxx) 2009-10-18 17:16:32

ניר לזר מהרדיו גם זמר?
יפה, יפה.
נייר:-[
: ) (84.110.82.xxx) 2010-08-20 09:24:28

שמעעעע שמעעע שמעע ראית אותך בסוג של הופעה
אמאלה אתה כובש ואתה הורס ואני חולה עליך איאן
אין אהבת חיי!
אתה כזה יפה וחמוד ויש לך חיוך
מדהים אני כ"כ אוהבת אותך ימכושר אחד!!
ניר
לזר?אתה אהבת חיי!
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."