botanicare
yטבע מציעה רשימת תרופות חובה שכדאי לקחת לטיולים /יולי 2009 PDF Print דואר אלקטרוני

הקיץ הגיע, והחופש הגדול המביא איתו שלל חופשות ונופשים בארץ ובחו"ל עלולים להביא איתם גם לא מעט דאגות, בעיקר לבריאותם של הילדים. דר' יצחק שוחט, מנהל המרכז לבריאות הילד בבני ברק ודר' ערן אברבוך מהמרכז הרפואי איכילוב מציעים לכם את דרכי הטיפול כדי להבטיח שההנאה מהחופשה ומהטיול לא יפגמו.
כשהחום עולה...גם בקיץ
גם בקיץ מתמודדים הורים רבים עם מחלות המתבטאות בחום גבוה. דר' יצחק שוחט, מנהל מרכז בריאות הילד בבני ברק ורופא ילדים במכבי שירותי בריאות מציין כי מאחר ויש לעונתיות השפעה הן על הגורמים למחלה, והן על אופן הטיפול בה, חשובה המודעות לשיטות הטיפול המומלצות בקיץ. בקיץ ישנם ריבוי מיקרים של זיהומים בדרכי העיכול על-ידי גורמים ויראליים וחיידקים שרובם אינם דורשים טיפול אנטיביוטי, אך עשויים להתבטא בחום גבוה, שלשולים והקאות. במקרה של שלשולים או הקאות מרובות או מצב שבו הילד "ישנוני" יותר מהרגיל יש לפנות בהקדם לבדיקת רופא.
עוד ממליץ דר' שוחט כי במידה ומתוכנן טיול או בילוי הכולל חשיפה לשמש, רצוי להשתמש במסנני קרינה ותכנון חכם של השהייה בחוץ, שיבטיח שהחשיפה תתרחש בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות או הערב.

איך מטפלים?
יש להקפיד על שתייה מרובה, בייחוד בעונה חמה זו, על מנת למנוע התייבשות, להקפיד על לבוש מתאים בהתאם לעונה ולצרכיי הילד. אם חום הילד עולה מעל 38.5 מעלות, יש להשתמש בתרופה להורדת חום לילדים (דוגמת אקמולי), לשמור על טמפרטורת חדר נורמאלית וכן לדאוג לאוורור החדר.

אקמולי הינו המותג המוביל בישראל בתחום הורדת חום ושיכוך כאבים לילדים ולתינוקות. אקמולי סירופ מוצע במגוון טעמים- פטל, פירות, תות שדה ושוקולד והוא מאושר לשימוש מגיל 0 ללא צורך במרשם רופא. ניתן להשתמש גם באקמולי פתילות המוצע בשלושה מינונים, בהתאם לגיל הילד, וכולל את הפתילות המותאמות לתינוקות רכים במיוחד. לעיתים תינוקות מתקשים בבליעת תרופה דרך הפה בשל הקאות או בחילות, במקרים אלו פתילות הן הדרך המהירה והקלה להורדת חום ושיכוך כאבים.

אקמולי סירופ (100 מ"ל) 20.40
אקמולי פתילות לתינוקות (80 מ"ג): 14.71 שקלים
אקמולי פתילות (150 מ"ג): 15.77 שקלים
אקמולי פתילות פורטה (250 מ"ג) 29.26 שקלים

כאבי אוזניים
השהייה הממושכת בבריכה ובים והחשיפה המוגברת לשינויי טמפרטורות ממעבר מחדרים ממוזגים לחום הלוהט בחוץ עלולים לגרום לכאבי אוזניים ואף לדלקת בתעלה החיצונית של האוזן. ילדים סובלים בדרך כלל מכאבי אוזניים קלים או הצטברות שעווה. במקרה זה ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים לאוזן כמו טיפות אוטידין. אך כאב עז באוזן יכול לרמז על התפתחות של דלקת חריפה בתעלה החיצונית של האוזן, מציין דר' ערן אברבוך, רופא אא"ג מהמרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית. דלקת זו שכיחה בעיקר אצל מבוגרים ופחות בילדים, והטיפול במצב זה הוא על-ידי טיפות אוזניים אנטיביוטיות, לאחר בדיקה וייעוץ של רופא. כמו כן, בשעת שחייה, מומלץ להשתמש באטמי אוזניים,
בעיקר בקרב בעלי רגישות גבוהה לפתח דלקת בתעלת האוזן החיצונית, וכמובן בקרב ילדים או מבוגרים עם נקב ידוע בעור התוף.

איך מטפלים? בכאבי אוזניים קלים ניתן לטפל באמצעות טיפות אוזניים כגון אוטידין, אותן מטפטפים אל תוך האוזן. מומלץ להשכיב את הילד על צידו ולאחר הטפטוף לאטום עם מעט צמר גפן את פתח האוזן למשך כמה דקות.
אוטידין
אוטידין הינן טיפות אוזניים לשיכוך כאבים, המקלות במהירות על כאב אוזניים. אוטידין מאושר לשימוש החל מגיל אפס ללא צורך במרשם רופא. את הטיפות רצוי להחזיק בבית באופן קבוע, שכן דלקות אוזניים נוטות להחמיר דווקא בשעות הלילה. טיפול באוטידין לשיכוך הכאבים יסייע לילד ולהורה להתמודד עם הכאב עד ההגעה לרופא.

אוטידין מוצע במחיר מומלץ של 15.77 שקלים לאריזה.

פצעים, כוויות וחתכים
פציעות וכוויות הם אירועים שכיחים בקרב ילדים, בעיקר עם היציאה לחופשת הקיץ ועם ריבוי הבילויים בחוץ. כאשר מדובר בפצעים שטחיים או כוויות קלות, חשוב לחטא היטב את האיזור הנגוע, ובמידת הצורך לגשת לטיפול רפואי. חשוב לציין כי אם נגרמה פציעה מחפץ חד כלשהו מחוץ לבית, חשוב לבדוק את תקפות חיסון הטטנוס ולהתייעץ עם רופא.

איך מטפלים? תמיסה או משחת חיטוי כגון סביעור מומלצת לחיטוי פצעים, חתכים קלים וכוויות כעזרה ראשונה. התכשיר משמש כחיטוי הודות ל-2 מרכיבים פעילים - כלורהקסידין וצטרמיד - המשמשים כחומרים מחטאים. השימוש בסביעור הינו נעים, יעיל ובטוח ואינו צורב ולא מלכלך את העור.
סביעור מוצע במחיר של 14.75₪ לקרם ו- 22.70 ₪ לתמיסה. ניתן להשיג בבתי המרקחת וברשתות הפארם.

שתו שלא תתייבשו
למרות המודעות הגבוהה לשתיית מים וחבישת כובע כשנחשפים לשמש, עדיין ילדים רבים שוכחים בשעת משחק או בילוי בים או בבריכה להתפנות לשתייה מרובה ועלולים להתייבש. סיבה נוספת להתייבשות עלולה לנבוע ממחלות זיהומיות העלולות לגרום הקאות, שלשולים המלווות לעיתים גם בסרוב הילד לשתות או לאכול. על מנת למנוע התייבשות חשוב להקפיד על שתיה מרובה והימנעות מחשיפה מוגברת לשמש.
דר' יצחק שוחט מציין כי במידה ומתוכנן טיול או בילוי הכולל חשיפה לשמש, רצוי להשתמש במסנני קרינה ותכנון חכם של השהייה בחוץ, שיבטיח שהחשיפה תתרחש בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות או הערב.

איך מטפלים?
יש להקפיד על השבת הנוזלים והמלחים שאיבד הגוף ואשר הובילו להתייבשות. ניתן לטפל במקרים אלו בתרופה כגון הידרן, שהינה אבקה להמסה במים, המשלבת סוכרים ומלחים, לטיפול באיבוד מלחים ונוזלים עקב שלשול ו/או התייבשות. הידרן בטוח לשימוש לילדים ולתינוקת וכן לנשים בהריון.

הידרן מוצע במחיר של 36 ₪.

לסיכום, ניתן ליהנות מטיולים, חופשות ובילויים רבים בתקופת הקיץ, אך יחד עם זאת להקפיד על כללי בטיחות וזהירות, שתיה מרובה, הימנעות מחשיפה מוגברת לשמש, וכן מומלץ להצטייד לפני כל יציאה מהבית לטיול ממושך בתרופות ותכשירים המקלים על תסמינים רבים ומאפשרים לכם לצאת לחופשה בראש שקט.
תבלו!


תגובות
חיפוש
רק משתמשים רשומים רשאים לכתוב תגובות

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."